بایگانی موضوعی: وام و تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان

درخواست وام ویژه دکتری (سه ماهه پاییز/زمستان) در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹

به اطلاع دانشجویان متقاضی وام ویژه دکتری می‌رساند جهت اطلاع از نحوه‌ی ثبت درخواست وام ویژه دکتری صندوق/‏ وام ویژه دکتری بانک (پاییز و زمستان) به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.

دسته‌بندی: وام و تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان
بازدید: 51

نکات مهم و جدول زمانی درخواست وام‌های دانشجویی نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹

قابل توجه دانشجویان متقاضی وام دانشجویی در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹، جهت مشاهده نکات مربوط به درخواست وام و جدول زمانی ثبت نام وام‌های دانشجویی به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

به‌روزرسانی ۱۳۹۹/۱۰/۱۵: طبق اعلام اداره کل امور دانشجویی دانشگاه، زمان ثبت درخواست وام‌های دانشجویی نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ تا تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ تمدید گردید.

دسته‌بندی: وام و تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان
بازدید: 9288

اطلاعیه مهم در خصوص نحوه تکمیل یا ارائه مدارک وام ویژه دانشجویان دکتری در نیمسال جاری

به اطلاع دانشجویان گرامی در مقطع دکتری می‌رساند با مساعدت صندوق رفاه دانشجویان، تکمیل فرم شماره ۲ (وام‌های تحصیلی ویژه دکتری صندوق رفاه دانشجویان و بانک توسعه تعاون) و ارائه آن در نیمسال دوم ۹۹-۱۳۹۸ به دلیل شیوع ویروس کرونا الزامی نمی‌باشد و جهت درخواست وام می‌بایست براساس اطلاعیه مربوطه اقدام گردد.

لازم به ذکر است در خصوص متقاضیانی که برای نخستین بار نسبت به ارائه درخواست وام تحصیلی ویژه دکتری صندوق رفاه دانشجویان اقدام می‌نمایند، تحویل فیزیکی مدارک – فرم شماره ۱ و ۲، به همراه اصل سند تعهد محضری و نامه کسر از حقوق (در صورت لزوم) – پس از عادی شدن شرایط الزامی است.

دسته‌بندی: وام و تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان
بازدید: 120

بخشنامه مهم صندوق رفاه دانشجویان در خصوص تسهیلات پیرو شیوع بیماری کرونا

ضمن عرض تبریک فرارسیدن سال ۱۳۹۹ و بهار طبیعت و آرزوی سلامتی و موفقیت برای کلیه‌ی دانشجویان گرامی در سال جدید، به استحضار می‌رساند صندوق رفاه دانشجویان پیرو شرایط به وجود آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور و تبعات بهداشتی، اجتماعی و اقتصادی ناشی از آن و همچنین اطلاعیه‌ی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر تعطیلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، تدابیری در راستای تسهیل امور دانشجویان و حمایت از دانش‌آموختگان گرامی به شرح ذیل اتخاذ نموده است:

  1. محاسبه دریافت اجاره بها از دانشجویان ساکن در خوابگاه، به نسبت مدت حضور و سکونت در خوابگاه‌ها محاسبه و اخذ خواهد شد و دانشجویان بابت ایام تعطیلی دانشگاه و خوابگاهها ملزم به پرداخت اجاره بها نخواهند بود.
  2. سررسید تسهیلات دانشجویی دانش‌آموختگان از ابتدای اسفندماه ۱۳۹۸ تا پایان اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹ به مدت ۳ ماه تمدید می‌گردد.
  3. به منظور رفاه حال دانشجویان، مهلت ثبت نام وام‌های دانشجویی – در پورتال دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان – که پیشتر تا پایان فروردین‌ماه ۱۳۹۹ تمدید شده بود، مجدداً تا ۱۵ اردیبهشت‌ماه تمدید می‌گردد.

لازم به ذکر است در خصوص بند سوم (تمدید مهلت درخواست وام) زمان مذکور شامل امکان ثبت درخواست در سامانه گلستان دانشگاه تهران نمی‌گردد لذا زمان تمدیدشده جهت ثبت درخواست در سامانه گلستان متعاقباً در اطلاعیه‌ی مربوطه اعلام خواهد شد. لازم به یادآوری است دانشجویان متقاضی وام می‌بایست در هر دو سامانه گلستان دانشگاه تهران و پورتال دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان اقدام به ثبت درخواست خود نمایند.
جهت اطلاعات بیشتر به اطلاعیه‌ی «نکات مهم و جدول زمانی درخواست وام‌های دانشجویی نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸» مراجعه فرمایید.

دسته‌بندی: وام و تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان
بازدید: 105

نکات مهم و جدول زمانی درخواست وام‌های دانشجویی نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸

به‌روزرسانی ۱۳۹۸/۰۱/۲۳: طبق اعلام امور دانشجویی دانشگاه، زمان ثبت درخواست وام‌های دانشجویی نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸ (به جز وام‌های تحصیلی ویژه دکتری و وام تغذیه) تا تاریخ ۱۳۹۹/۰۲/۱۰ تمدید گردید.

قابل توجه دانشجویان متقاضی وام دانشجویی در نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸، جهت مشاهده نکات مربوط به درخواست وام و جدول زمانی ثبت نام وام‌های دانشجویی به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

دسته‌بندی: وام و تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان
بازدید: 6695

زمان‌بندی ثبت درخواست وام تغذیه نیمسال اول سال تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸

به اطلاع دانشجویان گرامی می‌رساند طبق اعلام امور دانشجویی دانشگاه، دانشجویان متقاضی وام تغذیه نیمسال اول سال تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸ می‌توانند تا تاریخ ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ نسبت به ثبت درخواست خود از طریق سامانه صندوق رفاه دانشجویان و سامانه جامع گلستان اقدام نمایند.

نکته بسیار مهم: با توجه به این که از نیمسال جاری، بدون ثبت درخواست اولیه‌ی وام توسط دانشجویان در پورتال دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان، امکان ثبت و تأیید درخواست وام توسط کارشناسان دانشگاه وجود ندارد، دانشجویان متقاضی وام می‌بایست علاوه بر تکمیل مدارک و ثبت درخواست در سامانه گلستان، نسبت به تشکیل پرونده (در صورت استفاده از تسهیلات برای نخستین بار) و ثبت درخواست وام مورد نظر در پورتال دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان نیز اقدام نمایند؛ بدیهی است در غیر این صورت وام به متقاضی تعلق نمی‌گیرد.

جهت مشاهده اطلاعات تکمیلی، به اطلاعیه نکات مهم و زمان‌بندی درخواست وام‌های دانشجویی نیمسال اول سال تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸ مراجعه فرمایید.

دسته‌بندی: وام و تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان
بازدید: 251

اطلاعیه مهم در خصوص شماره حساب بانک تجارت جهت درخواست وام دانشجویی

به اطلاع دانشجویان متقاضی وام دانشجویی در کلیه‌ی مقاطع تحصیلی می‌رساند با توجه به سیاست‌های بانکی، دانشگاه از سال تحصیلی جاری – بر خلاف سال‌های پیش – اقدام به افتتاح حساب بانک تجارت برای دانشجویان نمی‌نماید لذا دانشجویان متقاضی وام‌ – به جز دانشجویان دوره شبانه (نوبت دوم) – می‌بایست شخصاً نسبت به افتتاح حساب (فقط بانک تجارت) اقدام نموده و شماره حساب خود را جهت درخواست وام در سامانه گلستان ثبت نمایند (راهنمای ثبت شماره حساب و درخواست وام در سامانه گلستان).

قابل ذکر است دانشجویانی که پیشتر حساب بانک تجارت – به نام خود – داشته‌اند نیز می‌توانند از همان حساب جهت ثبت در سامانه گلستان و درخواست وام اقدام نمایند.

دسته‌بندی: وام و تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان
بازدید: 2414

افزایش مبالغ برخی وام‌های صندوق رفاه دانشجویان

به اطلاع دانشجویان گرامی می‌رساند طبق اعلام صندوق رفاه دانشجویان، مبالغ برخی از وام‌های دانشجویی – از جمله وام ضروری (دانشجویان روزانه) و وام شهریه (دانشجویان شبانه شهریه‌پرداز) – افزایش یافته است. خواهشمند است جهت مشاهده مبالغ جدید به صفحه عناوین، شرایط و مبالغ تسهیلات دانشجویی مراجعه فرمایید.

لازم به یادآوری است از نیمسال جاری، دانشجویان متقاضی وام می‌بایست علاوه بر ثبت درخواست و تکمیل مدارک خود در سامانه گلستان، نسبت به ثبت درخواست وام موردنظر در پورتال دانشجویی صندوق رفاه نیز اقدام نمایند، در غیر این صورت، امکان تأیید وام به هیچ عنوان وجود نخواهد داشت.

خواهشمند است جهت کسب اطلاعات بیشتر، اطلاعیه «زمان‌بندی درخواست وام‌های دانشجویی در نیمسال اول سال تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸» را مطالعه نمایید.

دسته‌بندی: وام و تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان
بازدید: 399

نکات مهم و زمان‌بندی درخواست وام‌های دانشجویی نیمسال اول سال تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸

قابل توجه دانشجویان متقاضی وام دانشجویی در نیمسال اول سال تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸، جهت مشاهده نکات مربوط به درخواست وام و جدول زمان‌بندی ثبت نام وام‌های دانشجویی به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

به روزرسانی ۱: طبق اعلام امور دانشجویی دانشگاه، زمان درخواست وام‌های دانشجویی تا تاریخ ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ تمدید شد.
به‌روزرسانی ۲: زمان‌بندی ثبت درخواست وام تغذیه اضافه گردید (۱۳۹۸/۱۰/۲۴).

نکات مهم جهت ثبت درخواست وام

با توجه به این که از نیمسال جاری بدون ثبت درخواست اولیه وام توسط دانشجویان در پورتال دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان، امکان ثبت و تأیید درخواست وام توسط کارشناسان دانشگاه وجود ندارد، دانشجویان متقاضی وام می‌بایست علاوه بر تکمیل مدارک و ثبت درخواست در سامانه گلستان، نسبت به تشکیل پرونده (در صورت استفاده از تسهیلات برای نخستین بار) و ثبت درخواست وام مورد نظر در پورتال دانشجویی صندوق رفاه نیز اقدام نمایند؛ بدیهی است در غیر این صورت وام به متقاضی تعلق نمی‌گیرد.

راهنمای تشکیل پرونده جدید در سامانه صندوق رفاه دانشجویان
جهت ایجاد پرونده جدید یا درخواست ایجاد مقطع تحصیلی جدید در سامانه صندوق رفاه دانشجویان

با توجه به گزارش برخی اشکالات در کاربری سامانه گلستان، جهت استفاده بهینه و مشاهده کامل اطلاعات در بخش‌های مختلف سامانه گلستان، اکیداً توصیه می‌گردد از مرورگر Internet Explorer (نسخه ۹ و بالاتر) استفاده نمایید.

شایان ذکر است با توجه به مشکلات احتمالی صندوق رفاه دانشجویان در خصوص تأمین اعتبار وام‌ها، اولویت با دانشجویانی است که زودتر نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نموده‌اند.

دسته‌بندی: وام و تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان
بازدید: 3705

زمان‌بندی درخواست وام عتبات دانشجویی

به اطلاع دانشجویان متقاضی وام عتبات عالیات کشور عراق می‌رساند بر اساس بخشنامه اخیر صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص وام مذکور و اعلام امور دانشجویی دانشگاه، امکان ثبت و تکمیل درخواست وام عتبات عالیات کشور عراق در سامانه گلستان (در نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۸-۱۳۹۷) تا تاریخ ۱۳۹۸/۰۶/۱۵ وجود خواهد داشت، لذا خواهشمند است با توجه به محدودیت زمانی جهت بررسی درخواست و ارسال به صندوق رفاه، هر چه سریعتر نسبت به ثبت و تکمیل درخواست خود در سامانه گلستان اقدام نمایید.

لازم به ذکر است با توجه به محدودیت اعتبارات صندوق رفاه، ثبت درخواست فوق، تعهدی جهت پرداخت وام ایجاد نمی‌نماید.

مطالعه نمایید: نکات مهم جهت ثبت درخواست وام‌های دانشجویی

دسته‌بندی: وام و تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان
بازدید: 733