بایگانی موضوعی: مشاوره دانشجویی

مسابقات دومینو دانشگاه های منطقه ۱ تهران

به اطلاع دانشجویان گرامی می‌رساند دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، با همکاری مرکز مشاوره دانشگاه تهران اقدام به برگزاری مسابقات دومینو با هدف ارتقاء بهداشت روان و فرهنگ سلامتی با شعار ارتقاء سواد سلامت روان می‌نماید. این مسابقات، ویژه دانشجویان دانشگاه‌های منطقه ۱ بوده که در روزهای ۱۴ و ۱۵ اسفندماه ۱۳۹۸ برگزار می‌گردد. قابل ذکر است به برندگان، جوایز نقدی اهدا خواهد شد.

جهت اطلاعات بیشتر و مشاهده پوستر مسابقات، به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.

دسته‌بندی: امور ورزش و تربیت بدنی، مشاوره دانشجویی
بازدید: 0

کتابچه و بروشور هفته سلامت روان

نشاط به عنوان یکی از احساسات ریشه‌ای مثبت و یکی از ضروری‌ترین خواسته‌های فطری و نیازهای روانی انسان، نقش تعیین‌کننده‌ای در تأمین سلامت فرد و جامعه داشته و از آنجا که نشاط همواره با خرسندی، خوش‌بینی و امید و اعتماد همراه است، می‌تواند نقش تعیین‌کننده‌ای در فرآیند توسعه‌ی جامعه نیز داشته باشد. با ترویج مظاهر صحیح شادی که با فرهنگ ملی و مذهبی ما همخوانی دارد می‌توان تا حد زیادی به افراد در معرض خطر آسیب به‌خصوص خودکشی کمک کرد.

جهت مطالعه اطلاعات بیشتر در این خصوص و دریافت بروشور نقش نشاط اجتماعی در پیشگیری از خودکشی و کتابچه نشاط اجتماعی به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.

دسته‌بندی: مشاوره دانشجویی
بازدید: 15

پیام مشاور؛ ویژه دانشجویان ورودی جدید

ورود به دانشگاه، مستلزم یادگیری مهارت‌هایی است که توانمندی و سازگاری دانشجویان را در برخورد با مسائل خاص افزایش دهد. مسائل ارتباطی، تحصیلی، انگیزشی و… از جمله چالش‌های دانشجویان تازه‌وارد است. بیایید در خصوص مسئولیت ناشی از آزادی بیشتر این دوران و مهارت تصمیم‌گیری در مواقع خاص بیشتر بدانیم.

جهت دریافت و مطالعه نشریه پیام مشاور (شماره ۲۱۰) – ویژه دانشجویان ورودی جدید به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.

دسته‌بندی: مشاوره دانشجویی
بازدید: 33

ویژه‌نامه روز جهانی خودمراقبتی

خودمراقبتی برقراری ارتباط سالم با خویشتن است، که گاهی خوددوستی نیز معنا می‌شود. در عمل، هر فردی از دانش، مهارت و توان خود به عنوان منابع در دسترس استفاده می‌کند تا در مرحله اول از سلامت جسم و روان خود و بعد، از فرزندان، خانواده، دوستان، همسایگان و… مراقبت کند.

خود مراقبتی می‌تواند شامل رفتارهایی مانند انتخاب سبک زندگی سالم، خودنظارتی، مسئولیت‌داشتن در قبال داروهای تجویزشده یا نشده، مراقبت از وابستگان و افرادی که قادر به مراقبت از خویش نیستند، خود مدیریتی، شناختن برخی نشانه‌های شایع بیماری‌های جسمی و روانی و… باشد. در مقاله ذیل بیشتر به این مهم می‌پردازیم.

جهت مطالعه‌ بروشور مربوط به روز جهانی خودمراقبتی (۲۴ جولای، مصادف با دوم مردادماه) به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.

دسته‌بندی: مشاوره دانشجویی
بازدید: 615

ویژه‌نامه روز جهانی مبارزه با مواد مخدر

اعتیاد یا وابستگی به مواد یک بیماری مزمن مغزی و از جمله اختلالات روانپزشکی طبقه‌بندی می‌شود. این اختلال باعث می‌شود فرد مبتلا، به صورت وسواس‌گونه و به اجبار علیرغم عوارض و آسیب‌ها دنبال مواد باشد. به طور کلی، مصرف مواد و اعتیاد، یک مشکل روانپزشکی، اجتماعی و روان‌شناختی است که طیف وسیعی از افراد اجتماع را به ویرانی می‌کشاند.

به بهانه ۵ تیرماه، ۲۶ ژوئن؛ روز جهانی مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر بیایید درباره‌ی ابعاد مختلف پیشگیری و درمان این مشکل خانمان‌سوز بیشتر بدانیم.

خواهشمند است جهت مطالعه‌ بروشورهای مربوط به روز جهانی مبارزه با مواد مخدر به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.

دسته‌بندی: مشاوره دانشجویی
بازدید: 38

فراخوان ثبت نام در کارگاه‌های آموزشی مرکز مشاوره دانشجویی؛ بهار ۱۳۹۸

امروزه با گسترش علم روانشناسی، برگزاری کارگاه‌های با موضوعات بهداشت روانی، بسیار رایج و مؤثر است. یک کارگاه خوب می‌تواند در زمینه‌های مختلف تحصیلی، شخصی و کاری به افراد کمک نماید.
کارگاه‌هایی با مباحث مختلف و متنوع، می‌تواند شیوه‌ی مناسب و مؤثری در جهت رفع مشکلات و پاسخگوی نیازها باشد. با شرکت در کارگاه‌های روانشناسی می‌توان از بروز مسائل و مشکلات عمیق جلوگیری نمود و درباره‌ی مسائل بسیاری در این حوزه آگاهی یافت.

در این راستا به اطلاع دانشجویان گرامی می‌رساند دفتر مشاوره تحصیلی معاونت دانشجویی و فرهنگی پردیس دانشکده‌های فنی، کارگاه‌هایی ویژه دانشجویان پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران برگزار می‌نماید؛ لذا از دانشجویان علاقه‌مند دعوت می‌نماید نسبت به ثبت نام در کارگاه های دانشجویی با عناوین: کارگاه مهارت‌های ارتباطی، کارگاه تحلیل رفتار متقابل TA و کارگاه مهارت‌های پیش از ازدواج اقدام نمایند.

جهت اطلاع از جزئیات کارگاه‌ها، مشاهده پوستر و ثبت نام به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

دسته‌بندی: مشاوره دانشجویی، دوره ها و کارگاه های آموزشی
بازدید: 874

خدمات مشاوره برخط مرکز مشاوره دانشگاه

مرکز مشاوره دانشگاه تهران با همکاری مرکز فناوری اطلاعات و فضای مجازی دانشگاه و به منظور تسهیل دسترسی دانشجویان به خدمات مشاوره و روانشناختی، از مهرماه سال جاری نسبت به راه‌اندازی ارائه خدمات مشاوره بر خط (Online Counselling) از طریق نرم‌افزار موبایلی دانشگاه تهران اقدام نموده است.

جهت اطلاع از چگونگی بهره‌مندی از این خدمت، بر روی تصویر زیر کلیک نمایید و نرم‌افزار موبایلی دانشگاه تهران (مخصوص گوشی‌های هوشمند) را دریافت نموده و یا جهت دریافت بروشور به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.

اینفوگرافیک مشاوره برخط مرکز مشاوره دانشگاه تهران
دسته‌بندی: مشاوره دانشجویی
بازدید: 224

سلسه کارگاه‌های آموزشی ویژه اعضای هیئت علمی

به اطلاع اعضای محترم هیئت علمی پردیس دانشکده‌های فنی می‌رساند معاونت دانشجویی و فرهنگی پردیس دانشکده‌های فنی با همکاری مرکز مشاوره دانشگاه، اقدام به برگزاری کارگاه‌های آموزشی با موضوعات ذیل می‌نماید، لذا خواهشمند است جهت ثبت نام، شماره کارگاه یا کارگاه‌های موردنظر خود را از طریق اتوماسیون اداری و حداکثر تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه، ۲۳ آبان‌ماه اعلام فرمائید.

جهت مشاهده جدول کارگاه‌ها به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.

دسته‌بندی: مشاوره دانشجویی
بازدید: 340

پیش‌ثبت‌نام کارگاه‌های تابستانی مرکز مشاوره آغاز شد

کارگاه‌های تابستانی با محتوای آموزش مهارت‌های روانشناختی ویژه دانشجویان پردیس دانشکده‌های فنی برگزار می‌گردد، لذا از دانشجویان علاقه‌مند دعوت می‌شود جهت پیش‌ثبت‌نام در کارگاه‌های ذکرشده در فایل پیوست، کد کارگاه و شماره دانشجویی خود را حداکثر تا ۱۵ تیرماه به شماره ۳۰۰۰۶۷۰۳۵۳۴۵۳۴ پیامک نمایند.

قابل ذکر است کارگاه‌ها در طول تابستان و در محل پردیس ۲ دانشکده‌های فنی (کارگر شمالی) برگزار خواهد شد؛ همچنین به علت محدودبودن ظرفیت کارگاه‌ها، اولویت با افرادی است که زودتر نسبت به پیش‌ثبت‌نام اقدام نمایند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد کارگاه‌ها مشاوره به دفتر مشاوره پردیس فنی مراجعه نمائید.

دسته‌بندی: مشاوره دانشجویی
بازدید: 181

معرفی وب‌سایت: پایگاه علمی، آموزشی و اطلاع‌رسانی پیشگیری نوین

پایگاه علمی، آموزشی و اطلاع‌رسانی پیشگیری نوین با هدف ارتقاء سطح دانش عمومی در زمینه پیشگیری از اعتیاد و با همکاری «ستاد مبارزه با مواد مخدر» و «وزارت علوم، تحقیقات و فناوری» راه اندازی گردیده است. این پایگاه در تلاش است که با اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی به مخاطبین کانون‌های هدف مختلف، از جمله: دانشگاه‌ها، مدارس، محیط‌های کار، محله‌ها، رسانه‌ها و خانواده‌ها و با استفاده از بستر فضای مجازی، سوء مصرف مواد مخدر و روان‌گردان‌ها را کاهش دهد.

خواهشمند است جهت اطلاعات بیشتر به «پایگاه علمی، آموزشی و اطلاع‌رسانی پیشگیری نوین» مراجعه فرمایید.

دسته‌بندی: مشاوره دانشجویی
بازدید: 104
Top