بایگانی موضوعی: مراسم و رویدادهای فرهنگی

مراسم روزی با دانشگاه تهران

معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران در نظر دارد سومین دوره‌ی برنامه روزی با دانشگاه تهران را با شعار «دانشگاه تهران؛ دانشگاه نخبگان» را در روز دوشنبه ۷ مردادماه سال جاری از ساعت ۹ تا ۱۶ در محل پردیس‎ها و دانشکده‎های دانشگاه تهران برگزار نماید.
این برنامه در راستای ارتباط دانشگاه و جامعه، آشنایی مردم – به‎ویژه دانش‎آموزان – با فضای دانشگاه و نشان‎دادن فضای علمی بانشاط و به‎منظور ایجاد علاقه، انگیزه و‌ روحیه‌ی تلاش برای ورود به دانشگاه تهران، به عنوان نماد آموزش عالی ایران و جذب دانشجویان برتر برگزار می‎شود.
اهداف این برنامه، شامل موارد زیر است:

 • آشنایی دانش‎آموزان با رشته‎های تحصیلی دانشگاه تهران
 • آشنایی با امکانات و تسهیلات ویژه دانشگاه تهران برای دانشجویان
 • معرفی امکانات، موقعیت، جایگاه ملی و بین‌المللی دانشگاه تهران برای دانش‎آموزان، خانواده‎ها و مربیان
 • آشنایی با فضاهای آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و رفاهی دانشگاه تهران
 • معرفی قطب‎های علمی دانشگاه تهران برای جذب دانش‌آموزان برتر
 • معرفی چهره‎های ماندگار، دانشمندان جوان و دانشجویان موفق دانشگاه تهران
 • آشنایی با اهداف، ارزش‎ها و سبک زندگی در دانشگاه تهران.

از علاقه‎مندان دعوت به عمل می‌آید جهت حضور در این برنامه از تاریخ ۲۵ تیرماه تا ۴ مردادماه سال جاری از طریق وب‌سایت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران ثبت‌نام کنند.

خواهشمند است جهت مشاهده جدول زمان‌بندی معرفی دانشکده‌ها و رشته‌های تحصیلی و برنامه بازدید از مراکز علمی و فرهنگی پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران و پوستر مراسم به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.

دسته‌بندی: مراسم و رویدادهای فرهنگی
بازدید: 182

فراخوان ثبت نام عتبات دانشگاهیان

به استحضار دانشگاهیان گرامی می‌رساند بر اساس اعلام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان، ثبت‌نام بیست و یکمین دوره عتبات دانشگاهیان از روز شنبه، ۱۸ خردادماه ۱۳۹۸ از طریق سامانه ثبت‌نام لبیک آغاز گردیده است. دانشگاهیان محترم متقاضی تشرف به عتبات عالیات می‌توانند تا تاریخ ۲۷ خردادماه، نسبت به ثبت‌نام اولیه و شرکت در قرعه‌کشی اقدام نمایند.

خواهشمند است جهت مشاهده پوستر به ادامه مطلب و جهت اطلاعات بیشتر به وب‌سایت ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان، لبیک مراجعه فرمایید.

دسته‌بندی: مراسم و رویدادهای فرهنگی
بازدید: 42074

اعلام نتایج مسابقه کتابخوانی مقام لیله القدری حضرت فاطمه (س)

پیرو برگزاری مسابقه کتابخوانی با عنوان مقام لیله القدری حضرت فاطمه (س) در فروردین‌ماه سال جاری از سوی معاونت دانشجویی و فرهنگی پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران، بدین‌وسیله ضمن عرض سپاس از کلیه‌ی شرکت‌کنندگان، اسامی برندگان به شرح ذیل اعلام می‌گردد:

 • نفر اول، جناب آقای حمیدرضا باقری، برنده مبلغ ۵ میلیون ریال جایزه نقدی
 • نفر دوم، سرکار خانم آنیتا شفارودی، برنده مبلغ ۳ میلیون ریال جایزه نقدی
 • نفر سوم، سرکار خانم ملیحه نوروززاده، برنده مبلغ ۲ میلیون ریال جایزه نقدی

قابل ذکر است هدایای برندگان این مسابقه در تاریخ دوشنبه، ۳۰ اردیبهشت‌ماه به ایشان اهدا گردید.

دسته‌بندی: مراسم و رویدادهای فرهنگی
بازدید: 118

فراخوان شرکت در جشن دانش‌آموختگی دانشگاه تهران؛ تیرماه ۱۳۹۸

به اطلاع دانش‌آموختگان گرامی دانشگاه تهران در سال تحصیلی ۹۷-۱۳۹۶ می‌رساند طبق اعلام اداره کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، مراسم جشن دانش‌آموختگی در تاریخ چهارشنبه ۱۹ تیرماه سال ۱۳۹۸ برگزار می‌گردد. لذا از واجدین شرایط دعوت می‌گردد جهت مطالعه جزئیات شرکت در این جشن و ثبت نام، به صفحه ثبت نام جشن دانش‌آموختگی در وب‌سایت اداره کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران مراجعه فرمایند.

دسته‌بندی: جشنواره ها و همایش ها، مراسم و رویدادهای فرهنگی
بازدید: 231

مسابقه کتابخوانی مقام لیله القدری حضرت فاطمه (س)

ضمن عرض تسلیت به مناسبت سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) دخت گرامی پیامبر اسلام، حضرت محمد (ص)، به استحضار می‌رساند معاونت دانشجویی و فرهنگی پردیس دانشکده‌های فنی در نظر دارد به مناسبت گرامیداشت ایام فاطمیه، مسابقه کتابخوانی با عنوان مقام لیله القدری حضرت فاطمه (س) بر اساس کتابی به همین نام، نوشته «اصغر طاهرزاده» را همراه با اهداء جوایز ارزنده برگزار نماید.

واجدین شرایط شرکت در مسابقه

 • کلیه‌ی دانشجویان، کارکنان و اساتید هیئت علمی دانشگاه تهران.

زمان‌بندی مسابقه

 • شروع ثبت نام: از تاریخ ۲۳ بهمن‌ماه ۱۳۹۷، از طریق فرم ثبت نام الکترونیکی
 • زمان برگزاری مسابقه کتابخوانی: ۲۸ فروردین‌ماه ۱۳۹۸، ساعت ۱۴:۰۰

جوایز مسابقه

 • نفر اول، مبلغ ۵ میلیون ریال جایزه نقدی
 • نفر دوم، مبلغ ۳ میلیون ریال جایزه نقدی
 • نفرسوم، مبلغ ۲ میلیون ریال جایزه نقدی

از علاقه‌مندان دعوت به عمل می‌آید جهت دریافت کتاب (نسخه الکترونیکی PDF)، مشاهده پوستر و اطلاع از زمان‌بندی مسابقه به ادامه مطلب مراجعه نمایند.

دسته‌بندی: مراسم و رویدادهای فرهنگی
بازدید: 882

نمایشگاه برگزیده‌های نشر دانشگاه تهران در چهل سال اخیر

ضمن پاسداشت ایام فاطمیه و گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی، از دانشگاهیان محترم دعوت به عمل می‌آید از «نمایشگاه برگزیده‌های انتشارات دانشگاه در چهل سال اخیر» که به همت مؤسسه انتشارات دانشگاه تهران و با همکاری کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه و سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی برگزار شده است، بازدید فرمائید.

 • زمان: ۱۶ تا ۳۰ بهمن‌ماه (به غیر از ایام تعطیل رسمی)، از ساعت ۹:۰۰ تا ۱۶:۰۰
 • مکان: خیابان انقلاب اسلامی، خیابان ۱۶ آذر، کتابخانه مرکزی، مرکز اسناد و تأمین منابع علمی دانشگاه تهران
دسته‌بندی: مراسم و رویدادهای فرهنگی
بازدید: 19

ثبت نام مراسم معنوی اعتکاف سال ۱۳۹۸

به اطلاع دانشجویان گرامی می‌رساند مراسم معنوی اعتکاف همچون سال‌های گذشته، در ایام البیض ماه رجب، مصادف با ۲۹ اسفندماه ۱۳۹۷ تا ۲ فروردین‌ماه ۱۳۹۸ در مسجد دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.

از علاقه‌مندان دعوت می‌گردد جهت ثبت نام در این مراسم معنوی از تاریخ ۶ تا ۲۶ بهمن‌ماه سال جاری، از طریق پایگاه اینترنتی مسجد دانشگاه تهران اقدام نمایند.

جهت مشاهده پوستر مراسم به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.

دسته‌بندی: مراسم و رویدادهای فرهنگی
بازدید: 377

نمایشگاه دستاوردهای چهل‌ساله انقلاب اسلامی

به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و دهه مبارکه فجر، موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نمایشگاهی تحت عنوان نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی را از تاریخ ۱۰ لغایت ۲۳ بهمن‌ماه در محل این موزه برگزار می‌نماید، لذا از کلیه علاقه‌مندان جهت بازدید از این نمایشگاه دعوت به عمل می‌آید.

 • زمان: ۱۰ تا ۲۳ بهمن‌ماه، از ساعت ۹:۰۰ تا ۲۱:۰۰
 • مکان: میدان ونک، بزرگراه شهید حقانی، انتهای خیابان سرو، روبروی پارک طالقانی، «موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس»

قابل ذکر است بازدید از نمایشگاه، تالارها و سراسرنمای موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در روزهای فوق، رایگان می‌باشد.

جهت اطلاعات به تارنمای موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس مراجعه فرمایید.

دسته‌بندی: مراسم و رویدادهای فرهنگی
بازدید: 29

دومین دوره جشنواره ملی زن و علم، نکوداشت زنده‌یاد دکتر مریم میرزاخانی

معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با هدف تجلیل و تکریم از تلاش‌های بانوان نخبه و فعال دانشگاهی، دومین جشنواره ملی زن و علم، نکوداشت زنده یاد دکتر مریم میرزاخانی، را در اسفندماه سال جاری و همزمان با ایام هفته بزرگداشت مقام زن برگزار می‌نماید، لذا از کلیه دانشجویان، اعضای هیئت علمی و سایر بانوان فعال در زمینه‌های علمی، فرهنگی و اجتماعی دعوت می‌گردد جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام (تا تاریخ ۸ بهمن ماه) در این جشنواره به صفحه جشنواره ملی زن و علم در وبسایت معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مراجعه نمایند.

دسته‌بندی: جشنواره ها و همایش ها، مراسم و رویدادهای فرهنگی
بازدید: 53

کارگاه‌های آموزشی خانه نشریات دانشجویی دانشگاه تهران

خانه نشریات دانشجویی اداره کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران در نظر دارد کارگاه آموزشی نشریات دانشجویی، ویژه فصل پاییز را در زمینه‌های «قالب‌های نوشتاری» (۷ آذرماه ۱۳۹۷، ساعت ۰۸:۰۰ تا ۱۲:۰۰)، «گرافیک و صفحه‌آرایی» (۷ آذرماه ۱۳۹۷، ساعت ۱۳:۰۰ تا ۱۷:۰۰)، «حقوق نشریات» (۸ آذرماه ۱۳۹۷، ساعت ۰۸:۰۰ تا ۱۲:۰۰)، «روزنامه نگاری و خبرنویسی» (۸ آذرماه ۱۳۹۷، ساعت ۱۳:۰۰ تا ۱۷:۰۰) در محل باشگاه دانشجویان برگزار نماید.

علاقمندان جهت ثبت‌نام و شرکت در این کارگاه‌ها می‌توانند تا سوم آذرماه از طریق سامانه اداره کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه مراجعه نمایند؛ لازم به ذکر است با توجه به محدودبودن ظرفیت کارگاه‌ها، اولویت با کسانی است که زودتر جهت ثبت نام اقدام می‌نمایند.

لازم به ذکر است طبق ماده‌ی ۱۵ دستورالعمل اجرایی ضوابط ناظر بر نشریات دانشگاهی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، شرکت در این کارگاه‌ها برای صاحبان امتیاز، مدیران مسئول و سردبیران نشریات دارای مجوز از کمیته ناظر بر نشریات دانشگاهی دانشگاه تهران که قصد انتشار نخستین شماره نشریه خود را دارند الزامی می‌باشد؛ همچنین، حضور صاحبان امتیاز، مدیران مسئول و سردبیران نشریاتی که در حال حاضر منتشر می‌شوند اما در کارگاه‌های گذشته شرکت نکرده‌اند نیز الزامی است. شرکت برای سایر دانشجویان دانشگاه تهران که در آینده تصمیم به گرفتن مجوز نشریه دارند و کلیه دانشجویان علاقه‌مند دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی بلامانع است.

دسته‌بندی: دوره ها و کارگاه های آموزشی، مراسم و رویدادهای فرهنگی
بازدید: 31
Top