بایگانی موضوعی: جشنواره ها و همایش ها

فراخوان نهمین جشنواره فیلم و عکس امید

معاونت امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر و به میزبانی دانشگاه خلیج فارس اقدام به برگزاری نهمین دوره‌ی جشنواره سراسری فیلم کوتاه و عکس دانشجویان (امید) نموده است.

هدف از برگزاریِ این جشواره، شناسایی، حمایت، تقدیر و پرورش استعدادهای درخشان حوزه‌ی فیلم و عکس و همچنین ایجاد فضای پر شور و نشاط در بین دانشجویان سراسر کشور با رقابت در یک عرصه‌ی فرهنگی و هنری است. موضوعات ویژه‌ی این دوره از جشنواره «اعتیاد و سوء مصرف مواد مخدر و روان‌گردان‌ها» و «زیست دانشجویی» (شامل زندگی دانشجویی، دانشجو و دانشگاه و دانشجو و جامعه) است.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت دریافت اطلاعات بیشتر به سامانه جشنواره سراسری فیلم و عکس امید مراجعه نمایند. قابل ذکر است آخرین مهلت ارسال آثار، ۱۰ اسفندماه ۱۳۹۸ و زمان برگزاری جشنواره، اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ می‌باشد.

دسته‌بندی: جشنواره ها و همایش ها
بازدید: 4

استارت‌آپ ویکند شهر هوشمند، حمل‌ونقل هوشمند

استارتاپ ویکند تخصصی شهر هوشمند، حمل‌ونقل هوشمند یک رویداد منحصربه‌فرد بر مبنای الگوی نظام‌مند NPD برای شکل‌گیری شرکت‌های نوپا و استارت‌آپ‌ها است که با حمایت ویژه شتاب‌دهنده‌های تخصصی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از تاریخ ۱۱ الی ۱۳ اردیبهشت‌ماه در پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران برگزار می‌گردد.

این رویداد ویژه با همکاری بازیگران اکوسیستم کارآفرینی فناورانه در حوزه فناوری‌های شهر هوشمند و حمل‌ونقل هوشمند، اعم از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته، ستاد توسعه فناوری‌های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی، پژوهشکده مدیریت توسعه و تجاری‌سازی محصول نوین و حمایت ویژه معاونت دانشجویی و فرهنگی پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران برنامه‌ریزی و اجرایی گردیده است.

شرکت در این رویداد تخصصی دارای امتیازات ویژه‌ای خواهد بود که جهت اطلاع از جزئیات بیشتر و همچنین ثبت‌نام می‌توانید به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

دسته‌بندی: جشنواره ها و همایش ها
بازدید: 1202

جشنواره دانشجویی توانمندی‌های دختران در زمینه مد، لباس و صنایع دستی

به اطلاع دانشجویان گرامی می‌رساند معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه الزهرا(س) با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری، جشنواره توانمندی‌های دختران دانشجو در زمینه مد، لباس و صنایع دستی را با هدف هویت‌بخشی مجدد دختران و تقویت مؤلفه‌های هویت ملی با توجه به عناصر هویتی فرهنگ ایرانی، اسلامی برگزار می‌نماید.

این نمایشگاه با هدف نمایش توانمندی‌های دانشجویان دختر استان‌های: تهران، البرز، سمنان، قم، قزوین، زنجان، چهارمحال و بختیاری، اصفهان، مرکزی و همدان در روزهای شنبه، ۷ الی چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷ در دانشگاه الزهرا(س) برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند پس از مطالعه شیوه‌نامه فراخوان نمایشگاه (پیوست در ادامه مطلب) جهت ثبت نام و شرکت در این رویداد فرهنگی، هنری و اجتماعی از طریق تماس با شماره‌های ۸۵۶۹۲۴۹۳ و ۸۵۶۹۲۴۹۵ و شماره همراه ۰۹۳۷۰۷۴۰۶۷۲ اقدام و درخواست و آثار خود را به نشانی رایانامه farhangi.gsa@alzahra.ac.ir ارسال نمایند.

دسته‌بندی: جشنواره ها و همایش ها
بازدید: 108

فراخوان نخستین جشنواره ملی دانشجویی کاریکلماتور کتاب، مطالعه و خواندن

به اطلاع دانشجویان گرامی می‌رساند نخستین جشنواره ملی دانشجویی کاریکلماتور در حوزه کتاب، مطالعه و خواندن به میزبانی کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه سمنان در اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸ در دانشگاه سمنان برگزار خواهد شد، لذا علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در جشنواره از طریق نشانی ckalamator.semnan.ac.ir اقدام نمایند. قابل ذکر است آخرین فرصت شرکت در جشنواره مذکور، ۲۰ فروردین ماه ۱۳۹۸ می‌باشد.

دسته‌بندی: جشنواره ها و همایش ها
بازدید: 73

فراخوان شرکت در جشن دانش‌آموختگی دانشگاه تهران؛ تیرماه ۱۳۹۸

به اطلاع دانش‌آموختگان گرامی دانشگاه تهران در سال تحصیلی ۹۷-۱۳۹۶ می‌رساند طبق اعلام اداره کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، مراسم جشن دانش‌آموختگی در تاریخ چهارشنبه ۱۹ تیرماه سال ۱۳۹۸ برگزار می‌گردد. لذا از واجدین شرایط دعوت می‌گردد جهت مطالعه جزئیات شرکت در این جشن و ثبت نام، به صفحه ثبت نام جشن دانش‌آموختگی در وب‌سایت اداره کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران مراجعه فرمایند.

دسته‌بندی: جشنواره ها و همایش ها، مراسم و رویدادهای فرهنگی
بازدید: 231

فراخوان اولین نمایشگاه خوداشتغالی و کارآفرینی دانشجویان دانشگاه تهران

به اطلاع دانشجویان گرامی می‌رساند در راستای ترویج و توسعه‌ی فرهنگ کارآفرینی و حمایت از تولیدات فرهنگی دانشجویان، اداره کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران با همکاری انجمن‌های علمی، کانون‌های فرهنگی، هنری، اجتماعی و دینی و مرکز مهارت‌آموزی و کارآفرینی سازمان جهاد دانشگاهی تهران، اولین نمایشگاه خوداشتغالی و کارآفرینی دانشجویان دانشگاه تهران را از تاریخ ۱۱ تا ۱۵ اسفندماه سال جاری در محل باشگاه دانشجویان برگزار می‌نماید، لذا از دانشجویان علاقه‌مند دعوت می‌نماید حداکثر تا تاریخ ۳۰ بهمن‌ماه، نسبت به تکمیل فرم ثبت‌نام و ارسال آن به نشانی پست الکترونیکی jtfarhangi@gmail.com اقدام نمایند.

خواهشمند است جهت دریافت فایل مربوط به ثبت نام به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.

دسته‌بندی: جشنواره ها و همایش ها
بازدید: 162

اعلام نتایج جشنواره دانشجوی نمونه سال ۱۳۹۷ (مرحله دانشگاهی)

طبق اعلام امور دانشجویی دانشگاه، نتایج بیست و هفتمین جشنواره دانشجوی نمونه سال ۱۳۹۷ که در مهر و آبان‌ماه سال جاری برگزار شد، در مرحله دانشگاهی و همچنین معرفی جهت رقابت در سطح کشوری اعلام شد.

اسامی دانشجویان برگزیده پردیس دانشکده‌های فنی به شرح زیر می‌باشد:


ردیفنام و نام خانوادگیرتبه در جشنواره نمونه دانشگاهی
(گروه فنی و مهندسی)
رشته تحصیلیمقطع تحصیلی
۱محمد فرشته‌پوراولمهندسی عمران - مهندسی آبدکتری تخصصی PhD
۲مریم عاشق معلیدوممحیط زیست - برنامه‌ریزیدکتری تخصصی PhD

لازم به ذکر است بر اساس سهمیه دانشگاه تهران و در گروه فنی و مهندسی، آقای محمد فرشته‌پور جهت داوری در سطح کشوری معرفی گردیدند.

معاونت دانشجویی و فرهنگی پردیس دانشکده‌های فنی، این موفقیت ارزشمند را که مرهون پشتکار و تلاش شایسته در عرصه‌های مختلف علمی، فرهنگی، اجتماعی و ورزشی بوده است به ایشان، خانواده محترمشان، اساتید ارجمند و کلیه‌ی دانشجویان عزیز پردیس دانشکده‌های فنی تبریک عرض می‌نماید.

همچنین در نظر است مراسم تجلیل از برگزیدگان جشنواره دانشجوی نمونه در سطح دانشگاه با حضور هیئت رئیسه محترم دانشگاه تهران، در تاریخ یکم اسفندماه سال جاری در محل باشگاه دانشجویان – واقع در: خیابان انقلاب اسلامی، خیابان ۱۶ آذر – برگزار شود.

دسته‌بندی: جشنواره ها و همایش ها، دانشجوی نمونه
بازدید: 399

دومین دوره جشنواره ملی زن و علم، نکوداشت زنده‌یاد دکتر مریم میرزاخانی

معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با هدف تجلیل و تکریم از تلاش‌های بانوان نخبه و فعال دانشگاهی، دومین جشنواره ملی زن و علم، نکوداشت زنده یاد دکتر مریم میرزاخانی، را در اسفندماه سال جاری و همزمان با ایام هفته بزرگداشت مقام زن برگزار می‌نماید، لذا از کلیه دانشجویان، اعضای هیئت علمی و سایر بانوان فعال در زمینه‌های علمی، فرهنگی و اجتماعی دعوت می‌گردد جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام (تا تاریخ ۸ بهمن ماه) در این جشنواره به صفحه جشنواره ملی زن و علم در وبسایت معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مراجعه نمایند.

دسته‌بندی: جشنواره ها و همایش ها، مراسم و رویدادهای فرهنگی
بازدید: 53

سومین جشنواره ملی کتاب سال فرهنگی دانشجویان

معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران در راستای حمایت از تولیدات فرهنگی دانشجویان و ترغیب به تألیف کتاب در حوزه‌های ادبی، فرهنگی، هنری، اجتماعی و سیاسی «سومین دوره‌ی جشنواره‌ی ملی کتاب سال فرهنگی دانشجویان» را در حوزه‌های زیر برگزار می‌کند:

  • حوزه‌ی دینی، اخلاقی و تربیتی
  • حوزه‌ی هنری و ادبی
  • حوزه‌ی اجتماعی و سیاسی

برای شرکت در این جشنواره و کسب اطلاعات بیشتر به سامانه‌ی جشنواره ملی کتاب سال فرهنگی دانشجویان، مراجعه نمایید.

قابل ذکر است علاقمندان جهت شرکت در جشنواره، پس از ثبت نام در سامانه، می بایست اصل آثار خود را تا پایان بهمن‌ماه ۱۳۹۷ به دبیرخانه‌ی جشنواره به نشانی تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان ۱۶ آذر، پلاک ۱۶، اداره کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران ارسال نمایند.

دسته‌بندی: جشنواره ها و همایش ها، مراسم و رویدادهای فرهنگی
بازدید: 81

تیتر ۱۱؛ یازدهمین جشنواره سراسری نشریات دانشجویی دانشگاه‌های کشور

نشریات دانشجویی یکی از ارکان اساسی فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشجویان و عامل مهمی در بسط فرهنگ گفتگو و ایجاد فضای نقد، آگاهی بخشی، اطلاع رسانی، فرهنگ‌سازی و طرح و بحث موضوعات مختلف در دانشگاه‌ها هستند. لذا یازدهمین جشنواره سراسری نشریات دانشجویی دانشگاه‌های کشور با عنوان «تیتر ۱۱» با رویکرد حمایت و تقویت این حوزه از فعالیت‌های دانشجویی به میزبانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مشارکت معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در بازه زمانی ۲۵ بهمن‌ماه تا ۵ اسفندماه ۱۳۹۷ برگزار خواهد شد.

از علاقه‌مندان دعوت می‌گردد جهت دریافت و مطالعه دستورالعمل برگزاری جشنواره و ارسال آثار خود (در قالب‌های مقاله، سرمقاله و یادداشت، عکس، طرح، کاریکاتور، طرح روی جلد و …) از تاریخ ۱۵ آبان‌ماه تا ۱۵ آذرماه به سامانه جشنواره سراسری نشریات دانشجویی تیتر ۱۱ مراجعه فرمایند.

تیتر 11؛ یازدهمین جشنواره سراسری نشریات دانشجویی دانشگاه‌های کشور
تیتر ۱۱؛ یازدهمین جشنواره سراسری نشریات دانشجویی دانشگاه‌های کشور
دسته‌بندی: جشنواره ها و همایش ها
بازدید: 241
Top