بایگانی موضوعی: جشنواره ها و همایش ها

جشنواره دانشجویی توانمندی‌های دختران در زمینه مد، لباس و صنایع دستی

به اطلاع دانشجویان گرامی می‌رساند معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه الزهرا(س) با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری، جشنواره توانمندی‌های دختران دانشجو در زمینه مد، لباس و صنایع دستی را با هدف هویت‌بخشی مجدد دختران و تقویت مؤلفه‌های هویت ملی با توجه به عناصر هویتی فرهنگ ایرانی، اسلامی برگزار می‌نماید.

این نمایشگاه با هدف نمایش توانمندی‌های دانشجویان دختر استان‌های: تهران، البرز، سمنان، قم، قزوین، زنجان، چهارمحال و بختیاری، اصفهان، مرکزی و همدان در روزهای شنبه، ۷ الی چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷ در دانشگاه الزهرا(س) برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند پس از مطالعه شیوه‌نامه فراخوان نمایشگاه (پیوست در ادامه مطلب) جهت ثبت نام و شرکت در این رویداد فرهنگی، هنری و اجتماعی از طریق تماس با شماره‌های ۸۵۶۹۲۴۹۳ و ۸۵۶۹۲۴۹۵ و شماره همراه ۰۹۳۷۰۷۴۰۶۷۲ اقدام و درخواست و آثار خود را به نشانی رایانامه farhangi.gsa@alzahra.ac.ir ارسال نمایند.

دسته بندی: جشنواره ها و همایش ها بازدید: 9

فراخوان نخستین جشنواره ملی دانشجویی کاریکلماتور کتاب، مطالعه و خواندن

به اطلاع دانشجویان گرامی می‌رساند نخستین جشنواره ملی دانشجویی کاریکلماتور در حوزه کتاب، مطالعه و خواندن به میزبانی کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه سمنان در اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸ در دانشگاه سمنان برگزار خواهد شد، لذا علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در جشنواره از طریق نشانی ckalamator.semnan.ac.ir اقدام نمایند. قابل ذکر است آخرین فرصت شرکت در جشنواره مذکور، ۲۰ فروردین ماه ۱۳۹۸ می‌باشد.

دسته بندی: جشنواره ها و همایش ها بازدید: 3

فراخوان شرکت در جشن دانش‌آموختگی دانشگاه تهران؛ تیرماه ۱۳۹۸

به اطلاع دانش‌آموختگان گرامی دانشگاه تهران در سال تحصیلی ۹۷-۱۳۹۶ می‌رساند طبق اعلام اداره کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، مراسم جشن دانش‌آموختگی در تاریخ چهارشنبه ۱۹ تیرماه سال ۱۳۹۸ برگزار می‌گردد. لذا از واجدین شرایط دعوت می‌گردد جهت مطالعه جزئیات شرکت در این جشن و ثبت نام، به صفحه ثبت نام جشن دانش‌آموختگی در وب‌سایت اداره کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران مراجعه فرمایند.

مراسم جشن دانش‌آموختگی دانشگاه تهران
مراسم جشن دانش‌آموختگی دانشگاه تهران – تیرماه ۱۳۹۸
دسته بندی: جشنواره ها و همایش ها، مراسم و رویدادهای فرهنگی بازدید: 12

فراخوان اولین نمایشگاه خوداشتغالی و کارآفرینی دانشجویان دانشگاه تهران

به اطلاع دانشجویان گرامی می‌رساند در راستای ترویج و توسعه‌ی فرهنگ کارآفرینی و حمایت از تولیدات فرهنگی دانشجویان، اداره کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران با همکاری انجمن‌های علمی، کانون‌های فرهنگی، هنری، اجتماعی و دینی و مرکز مهارت‌آموزی و کارآفرینی سازمان جهاد دانشگاهی تهران، اولین نمایشگاه خوداشتغالی و کارآفرینی دانشجویان دانشگاه تهران را از تاریخ ۱۱ تا ۱۵ اسفندماه سال جاری در محل باشگاه دانشجویان برگزار می‌نماید، لذا از دانشجویان علاقه‌مند دعوت می‌نماید حداکثر تا تاریخ ۳۰ بهمن‌ماه، نسبت به تکمیل فرم ثبت‌نام و ارسال آن به نشانی پست الکترونیکی jtfarhangi@gmail.com اقدام نمایند.

خواهشمند است جهت دریافت فایل مربوط به ثبت نام به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.

دسته بندی: جشنواره ها و همایش ها بازدید: 97

اعلام نتایج جشنواره دانشجوی نمونه سال ۱۳۹۷ (مرحله دانشگاهی)

طبق اعلام امور دانشجویی دانشگاه، نتایج بیست و هفتمین جشنواره دانشجوی نمونه سال ۱۳۹۷ که در مهر و آبان‌ماه سال جاری برگزار شد، در مرحله دانشگاهی و همچنین معرفی جهت رقابت در سطح کشوری اعلام شد.

اسامی دانشجویان برگزیده پردیس دانشکده‌های فنی به شرح زیر می‌باشد:


ردیفنام و نام خانوادگیرتبه در جشنواره نمونه دانشگاهی
(گروه فنی و مهندسی)
رشته تحصیلیمقطع تحصیلی
۱محمد فرشته‌پوراولمهندسی عمران - مهندسی آبدکتری تخصصی PhD
۲مریم عاشق معلیدوممحیط زیست - برنامه‌ریزیدکتری تخصصی PhD

لازم به ذکر است بر اساس سهمیه دانشگاه تهران و در گروه فنی و مهندسی، آقای محمد فرشته‌پور جهت داوری در سطح کشوری معرفی گردیدند.

معاونت دانشجویی و فرهنگی پردیس دانشکده‌های فنی، این موفقیت ارزشمند را که مرهون پشتکار و تلاش شایسته در عرصه‌های مختلف علمی، فرهنگی، اجتماعی و ورزشی بوده است به ایشان، خانواده محترمشان، اساتید ارجمند و کلیه‌ی دانشجویان عزیز پردیس دانشکده‌های فنی تبریک عرض می‌نماید.

همچنین در نظر است مراسم تجلیل از برگزیدگان جشنواره دانشجوی نمونه در سطح دانشگاه با حضور هیئت رئیسه محترم دانشگاه تهران، در تاریخ یکم اسفندماه سال جاری در محل باشگاه دانشجویان – واقع در: خیابان انقلاب اسلامی، خیابان ۱۶ آذر – برگزار شود.

دسته بندی: جشنواره ها و همایش ها، دانشجوی نمونه بازدید: 246

دومین دوره جشنواره ملی زن و علم، نکوداشت زنده‌یاد دکتر مریم میرزاخانی

معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با هدف تجلیل و تکریم از تلاش‌های بانوان نخبه و فعال دانشگاهی، دومین جشنواره ملی زن و علم، نکوداشت زنده یاد دکتر مریم میرزاخانی، را در اسفندماه سال جاری و همزمان با ایام هفته بزرگداشت مقام زن برگزار می‌نماید، لذا از کلیه دانشجویان، اعضای هیئت علمی و سایر بانوان فعال در زمینه‌های علمی، فرهنگی و اجتماعی دعوت می‌گردد جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام (تا تاریخ ۸ بهمن ماه) در این جشنواره به صفحه جشنواره ملی زن و علم در وبسایت معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مراجعه نمایند.

دسته بندی: جشنواره ها و همایش ها، مراسم و رویدادهای فرهنگی بازدید: 19

سومین جشنواره ملی کتاب سال فرهنگی دانشجویان

معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران در راستای حمایت از تولیدات فرهنگی دانشجویان و ترغیب به تألیف کتاب در حوزه‌های ادبی، فرهنگی، هنری، اجتماعی و سیاسی «سومین دوره‌ی جشنواره‌ی ملی کتاب سال فرهنگی دانشجویان» را در حوزه‌های زیر برگزار می‌کند:

 • حوزه‌ی دینی، اخلاقی و تربیتی
 • حوزه‌ی هنری و ادبی
 • حوزه‌ی اجتماعی و سیاسی

برای شرکت در این جشنواره و کسب اطلاعات بیشتر به سامانه‌ی جشنواره ملی کتاب سال فرهنگی دانشجویان، مراجعه نمایید.

قابل ذکر است علاقمندان جهت شرکت در جشنواره، پس از ثبت نام در سامانه، می بایست اصل آثار خود را تا پایان بهمن‌ماه ۱۳۹۷ به دبیرخانه‌ی جشنواره به نشانی تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان ۱۶ آذر، پلاک ۱۶، اداره کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران ارسال نمایند.

دسته بندی: جشنواره ها و همایش ها، مراسم و رویدادهای فرهنگی بازدید: 22

تیتر ۱۱؛ یازدهمین جشنواره سراسری نشریات دانشجویی دانشگاه‌های کشور

نشریات دانشجویی یکی از ارکان اساسی فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشجویان و عامل مهمی در بسط فرهنگ گفتگو و ایجاد فضای نقد، آگاهی بخشی، اطلاع رسانی، فرهنگ‌سازی و طرح و بحث موضوعات مختلف در دانشگاه‌ها هستند. لذا یازدهمین جشنواره سراسری نشریات دانشجویی دانشگاه‌های کشور با عنوان «تیتر ۱۱» با رویکرد حمایت و تقویت این حوزه از فعالیت‌های دانشجویی به میزبانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مشارکت معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در بازه زمانی ۲۵ بهمن‌ماه تا ۵ اسفندماه ۱۳۹۷ برگزار خواهد شد.

از علاقه‌مندان دعوت می‌گردد جهت دریافت و مطالعه دستورالعمل برگزاری جشنواره و ارسال آثار خود (در قالب‌های مقاله، سرمقاله و یادداشت، عکس، طرح، کاریکاتور، طرح روی جلد و …) از تاریخ ۱۵ آبان‌ماه تا ۱۵ آذرماه به سامانه جشنواره سراسری نشریات دانشجویی تیتر ۱۱ مراجعه فرمایند.

تیتر 11؛ یازدهمین جشنواره سراسری نشریات دانشجویی دانشگاه‌های کشور
تیتر ۱۱؛ یازدهمین جشنواره سراسری نشریات دانشجویی دانشگاه‌های کشور
دسته بندی: جشنواره ها و همایش ها بازدید: 49

دومین جشنواره کرسی‌های آزاداندیشی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی

در راستای اجرای منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص ضرورت راه‌اندازی کرسی‌های مناظره، نقد، نظریه‌پردازی و آزاداندیشی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، «آیین‌نامه کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی» در دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی فرهنگی و اجتماعی، تدوین گردیده که طبق برنامه اعلام‌شده، دومین جشنواره ملی کرسی‌های آزاداندیشی در بهار سال ۱۳۹۸ برگزار خواهد شد.

لذا از دبیران انجمن‌های علمی، کانون‌ها و تشکل‌های دانشجویی و دانشجویان علاقه‌مند دعوت به عمل می‌آید ضمن مطالعه‌ی آیین‌نامه مذکور (در ادامه مطلب) و اولویت‌های اعلام‌شده در جدول زیر، برنامه‌های پیشنهادی خود را در این خصوص، با تکمیل جدول پیوست (در ادامه مطلب) با ذکر موضوع «کرسی های آزاداندیشی» از طریق صفحه تماس با ما ارسال نمایند.

امور اجتماعی
 1. مسائل اجتماعی: اعتماد، مشارکت، اوقات فراغت، فضای مجازی، همبستگی و هویت (ملی، قومی و مذهبی)، مهاجرت نخبگان، تبعیض و نابرابری، ازدواج و خانواده.
 2. آسیب­‌های اجتماعی: کالایی و پولی‌شدن علم، مدرک‌گرایی، تقلب علمی و انتحال، انزوا، بی‌تفاوتی و ناامیدی، افسردگی و اضطراب، مصرف مواد مخدر، انحرافات جنسی، خودکشی، فقر، اعتیاد مجازی، خشونت ، قانون‌گریزی.
 3. مهارت‌های اجتماعی: مشارکت اجتماعی، گفت‌وگو و ارتباط مؤثر، مهارت‌­های ارتباطی و دوستیابی، حل مسأله، کارجمعی، تفکر انتقادی، مسئولیت اجتماعی، حقوق شهروندی، حقوق دانشگاهیان و دانشجویی،  سواد رسانه‌ای و خلاقیت و نوآوری.
امور فرهنگی
 1. فرهنگ دینی، قرآنی و انقلابی: آشنایی با آموزه‌­ها و معارف دین، عقاید و باورهای دینی، مناسک و شعائر دینی، سنت و سیره پیامبر و پیشوایان دین، تجارب و رفتارهای دینی (ایثار و شهادت، ازخودگذشتگی، اخلاق‌گرایی)، خرافه‌گرایی، بدعت و عرفان‌های نوظهور، آشنایی با ادیان، فرق و عرفان اسلامی، آشنایی با میراث و فرهنگ ایرانی – اسلامی.
 2. چالش­‌های فرهنگی:رشد خرافه­‌گرایی، عرفان‌­های نوظهور، شبهات دینی، گسست و تفاوت نسلی.
 3. سبک زندگی: سبک زندگی ایرانی – اسلامی، سبک زندگی دانشگاهی.
 4. فرهنگ و اخلاق دانشگاهی.
 5. فرهنگ و جهانی شدن.
 6. فرهنگ و محیط زیست.
 7. حوزه و دانشگاه.
 8. عفاف و پوشش.
 9. سواد و مصرف فرهنگی و هنری.
دسته بندی: جشنواره ها و همایش ها، مراسم و رویدادهای فرهنگی بازدید: 193

فراخوان یازدهمین دوره جشنواره ملی حرکت

جشنواره حرکت، رویدادی جهت رقابت، عرضه و نمایش دستاوردهای برتر علمی دانشجویان است که یازدهمین دوره آن در نیمه دوم سال ۱۳۹۷ برگزار خواهد شد. تقویت ارتباط انجمن‌های علمی و جشنواره با صنعت، ارتقاء کیفیت بخش نمایشگاهی، توسعه تعاملات علمی ملی و بین‌المللی و تقویت حوزه‌های رقابتی و داوری جشنواره بر اساس استانداردهای علمی از اهداف اصلی این دوره از جشنواره می‌باشد.

حوزه‌های رقابت جشنواره

حوزه‌های رقابت یازدهمین جشنواره حرکت

 

جهت مشاهده اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه شرکت و دریافت دستورالعمل اجرایی یازدهمین دوره جشنواره حرکت به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.

دسته بندی: جشنواره ها و همایش ها بازدید: 448
Top