بایگانی موضوعی: اخبار و اطلاعیه‌ها

مسابقه بزرگ ادبی، هنری و سلامت روانی ترم کرونایی

به اطلاع دانشجویان گرامی می‌رساند دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با همکاری و همراهی کانون دانشجویی همیاران سلامت روان، یاریگران زندگی، در دانشگاه‌ها و مرکز مشاوره دانشگاه تهران، اقدام به برگزاری مسابقه بزرگ ادبی، هنری و سلامت روانی ترم کرونایی نموده است.

جهت مشاهده جزئیات، محورها، زمان‌بندی و نحوه‌ی شرکت و جوایز این مسابقه به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.

«تلاش کنیم از تهدیدها فرصت بسازیم»

به آثار با نگاه مثبت و طنز اجتماعی، امتیاز ویژه‌ای تعلق می‌گیرد.

محورهای مسابقه

 • خودمراقبتی و رعایت بهداشت در پیشگیری و مبارزه با کرونا
 • نوع‌دوستی و مسئولیت‌پذیری اجتماعی در پیشگیری و مبارزه با کرونا
 • بهداشت روانی، امیدواری و اوقات فراغت در روزهای کرونایی
 • عوارض، پیامدها و آموخته‌های فردی، اجتماعی و خانوادگی ترم کرونا

آثار دریافتی توسط هیأتی از داوران رشته‌های هنری و کارشناسان بهداشت روانی مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرد.

جوایز مسابقه

رتبهعکاسیمقاله کوتاهشعرکاریکاتور
نفر اول۷,۰۰۰,۰۰۰ ریال - لوح تقدیر۷,۰۰۰,۰۰۰ ریال - لوح تقدیر۷,۰۰۰,۰۰۰ ریال - لوح تقدیر۷,۰۰۰,۰۰۰ ریال - لوح تقدیر
نفر دوم۵,۰۰۰,۰۰۰ ریال - لوح تقدیر۵,۰۰۰,۰۰۰ ریال - لوح تقدیر۵,۰۰۰,۰۰۰ ریال - لوح تقدیر۵,۰۰۰,۰۰۰ ریال - لوح تقدیر
نفر سوم۳,۰۰۰,۰۰۰ ریال - لوح تقدیر۳,۰۰۰,۰۰۰ ریال - لوح تقدیر۳,۰۰۰,۰۰۰ ریال - لوح تقدیر۳,۰۰۰,۰۰۰ ریال - لوح تقدیر

شرکت در مسابقه

دانشجویان می‌توانند آثار خود را در قالب عکس، مقاله کوتاه، شعر و کاریکاتور به همراه نام و نام خانوادگی، نام دانشگاه، شماره دانشجویی و نشانی پست الکترونیک تا تاریخ ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ از راه‌های زیر ارسال نمایند:

 • ارسال پست الکترونیک به نشانی counseling@ut.ac.ir
 • ارسال از طریق پیامرسان تلگرام به نشانی شناسه https://t.me/MR_Hamyaran
 • ارسال از طریق پیامرسان واتساپ به شماره +۹۸۹۱۰۲۱۴۴۴۲۷
دسته‌بندی: مشاوره دانشجویی، رویدادها
بازدید: 430

فراخوان دوازدهمین دوره انتخاب و معرفی دانشجویان نمونه و ممتاز شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران ۹۹

به‌روزرسانی ۱۳۹۸/۱۲/۱۱: طبق اعلام اداره کل شاهد و ایثارگر دانشگاه، با توجه به شرایط بهداشتی پیش آمده در کشور و تعطیلی دانشگاه و عدم حضور دانشجویان، فرآیند زمان‌بندی اعلام‌شده لغو می‌گردد. قابل ذکر است متعاقباً و پس از عادی‌شدن وضعیت، فراخوان و زمان‌بندی همایش اعلام خواهد گردید.

به پیوست آئین نامه، شیوه نامه اجرایی و فر م های مربوط به شرکت در انتخاب دانشجویان نمونه و ممتاز شاهدو ایثارگر دانشگاه تهران ۹۹  تقدیم می‌گردد.

دسته‌بندی: امور شاهد و ایثارگر
بازدید: 133

ثبت نام کارگاه‌های دانشجویی ویژه دانشجویان دانشکده فنی

به اطلاع دانشجویان گرامی می‌رساند دفتر مشاوره پردیس فنی، اقدام به برگزاری کارگاه‌های دانشجویی با محتوای آموزش مهارت‌های روانشناختی ویژه دانشجویان دانشکده فنی می‌‍نماید؛ زمان برگزاری کارگاه‌ها تا پایان اسفندماه ۱۳۹۸ و محل برگزاری، پردیس ۲ دانشکده‌های فنی (امیرآباد) خواهد بود.

جهت مشاهده عناوین کارگاه‌ها، جزئیات و ثبت نام، به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

لازم به ذکر است به علت محدودبودن ظرفیت کارگاه‌ها، اولویت با افرادی است که سریع‌تر نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به دفتر مشاوره پردیس فنی مراجعه و یا با شماره ۰۲۱۸۸۲۲۵۳۷۲ تماس حاصل فرمایید.

عنوان کارگاه
زمان برگزاری
مکان برگزاری
لینک ثبت نام
از انتخاب تا ازدواجچهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ساعت ۱۸-۱۴اتاق شورای دانشکده مهندسی نقشه‌برداریثبت نام
عزت نفسچهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸ساعت ۱۸-۱۴اتاق شورای دانشکده مهندسی نقشه‌برداریثبت نام
مهارت‌های ارتباطیچهارشنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ساعت ۱۸-۱۴اتاق شورای دانشکده مهندسی نقشه‌برداریثبت نام
موفقیت یا شکست عاطفیچهارشنبه، ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ساعت ۱۸-۱۴اتاق شورای دانشکده مهندسی نقشه‌برداریثبت نام
دسته‌بندی: مشاوره دانشجویی، دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی
بازدید: 1567

اطلاعیه مهم در خصوص خدمات سلامت به دانشجویان

طبق اعلام اداره کل بهداشت و درمان دانشگاه، مراکز بهداشت و سلامت و مشاوره دانشگاه و درمانگاه‌های تابعه در مجموعه خوابگاهی با بهره‌مندی از کادر تخصصی بهداشتی و درمانی و خدمات سلامت (اعم از جسم و روان) به دانشجویانی که اخیراً سفر خارجی داشته‌اند به صورت رایگان خدمات ارائه می‌نماید.

متقاضیان می‌توانند جهت بهره‌مندی از خدمات مذکور به پذیر این مراکز مراجعه نمایند. ضمناً به منظور هماهنگی حضور در درمانگاه‌ها و یا دریافت مشاوره‌های سلامت می‌توانند با شماره‌های زیر تماس حاصل نمایند.

 • پذیرش جهت اخذ نوبت پزشک: ۰۲۱۶۱۱۱۲۸۳۹
 • اداره بهداشت جهت دریافت مشاوره بهداشتی: ۰۲۱۶۱۱۱۲۷۶۴ – ۰۲۱۶۱۱۱۳۲۴۰
 • دفتر مدیریت بهداشت و درمان: ۰۲۱۶۱۱۱۳۸۰۴
 • خدمات مشاوره تلفنی مرکز مشاوره: ۰۲۱۶۶۹۶۲۳۷۷ (از ساعت ۱۶ الی ۲۰:۳۰)
 • هماهنگی جهت خدمات مشاوره‌ای حضوری: ۰۲۱۶۶۴۸۰۳۶۷
دسته‌بندی: بهداشت و درمان دانشجویی
بازدید: 1113

مسابقه کتابخوانی سلام بر ابراهیم

اداره کل امور دانشجویان و کارکنان شاهد و ایثارگر دانشگاه به منظور آشنایی دانشجویان گرانقدر با آثار و آرمان‌های شهدای والامقام و ارائه الگوی عملی مناسب و همچنین معطرنمودن فضای دانشگاه به عطر یاد شهیدان، مسابقه کتابخوانی سلام بر ابراهیم را برگزار می‌نماید.

لذا از علاقه‌مندان دعوت می‌نماید جهت دریافت فایل کتاب، ثبت نام و شرکت در مسابقه به وب‌سایت net.ut.ac.ir مراجعه فرمایند. آخرین فرصت شرکت در این مسابقه، ۳۰ بهمن‌ماه ۱۳۹۸ می‌باشد؛ همچنین قابل ذکر است در پایان به ۲۲ نفر از برگزیدگان مسابقه، جایزه نقدی به مبلغ ۱,۵۰۰,۰۰۰ ریال اهدا خواهد شد.

دسته‌بندی: مراسم و رویدادهای فرهنگی
بازدید: 984

نکات مهم و جدول زمانی درخواست وام‌های دانشجویی نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸

به‌روزرسانی ۱۳۹۸/۱۲/۱۴: طبق اعلام صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، زمان ثبت درخواست وام های دانشجویی نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸ (به جز وام های تحصیلی ویژه دکتری و وام تغذیه) تا تاریخ ۱۳۹۹/۰۱/۲۵ تمدید گردید.

قابل توجه دانشجویان متقاضی وام دانشجویی در نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸، جهت مشاهده نکات مربوط به درخواست وام و جدول زمانی ثبت نام وام‌های دانشجویی به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

دسته‌بندی: وام و تسهیلات دانشجویی
بازدید: 3539

بسته حمایتی فرصت مطالعاتی خارجی بنیاد حامیان دانشکده فنی

به اطلاع دانشجویان مقطع دکتری می‌رساند بنیاد حامیان فنی قصد دارد تا به تعدادی از دانشجویان دکتری متقاضی فرصت مطالعاتی در سال ۱۳۹۸، بسته حمایتی شامل پرداخت بخشی از هزینه‌های سفر پرداخت نماید. دانشجویان دکتری گرامی که برای فرصت مطالعاتی در دانشکده تخصصی خود درخواست داده‌اند و درخواست ایشان مورد موافقت کییته تحصیلات تکمیلی آن دانشکده قرار گرفته است تقاضا می‌شود کپی تآییدیه‌ی موافقت دانشکده و فرم پیوست – در ادامه مطلب – را تکمیل نموده و تا تاریخ ۲۰ اسفندماه ۱۳۹۸ به دفتر امور دانشجویی (سرکار خانم شفارودی) تحویل دهند.

دسته‌بندی: بنیاد حامیان دانشکده فنی
بازدید: 861

اطلاعیه مهم در خصوص فعالیت شرکتهای هرمی

به اطلاع دانشجویان گرامی می‌رساند طبق هشدار معاونت مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا، علیرغم اطلاع‌رسانی‌های عمومی انجام‌شده در خصوص فعالیت شرکت‌های هرمی، متأسفانه برخی از دانشجویان در سطح کشور به دام دسیسه‌های شرکت‌های هرمی افتاده و به عضویت این شرکت‌ها درمی‌آیند. لذا با توجه به ماهیت مجرمانه‌بودن عضویت و فعالیت در شرکت‌های هرمی که عواقب ناخوشایندی اعم از ضرر و زیان‌های مالی و سوابق کیفری برای دانشجویان به دنبال خواهد داشت، لذا از دانشجویان عزیز خواهشمند است اکیداً از عضویت و هرگونه فعالیت در قالب شرکت‌های هرمی علی‌الخصوص در محیط دانشگاه و خوابگاه‌های دانشجویی پرهیز نموده و در صورت آگاهی از فعالیت‌های این قبیل شرکت‌ها، مراتب را به مقامات ذیربط در دانشگاه و خوابگاه اطلاع دهند.

دسته‌بندی: سایر اطلاعیه‌ها
بازدید: 84

مسابقات دومینو دانشگاه های منطقه ۱ تهران

به اطلاع دانشجویان گرامی می‌رساند دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، با همکاری مرکز مشاوره دانشگاه تهران اقدام به برگزاری مسابقات دومینو با هدف ارتقاء بهداشت روان و فرهنگ سلامتی با شعار ارتقاء سواد سلامت روان می‌نماید. این مسابقات، ویژه دانشجویان دانشگاه‌های منطقه ۱ بوده که در روزهای ۱۴ و ۱۵ اسفندماه ۱۳۹۸ برگزار می‌گردد. قابل ذکر است به برندگان، جوایز نقدی اهدا خواهد شد.

جهت اطلاعات بیشتر و مشاهده پوستر مسابقات، به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.

دسته‌بندی: امور ورزش و تربیت بدنی، مشاوره دانشجویی
بازدید: 41

فراخوان نهمین جشنواره فیلم و عکس امید

معاونت امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر و به میزبانی دانشگاه خلیج فارس اقدام به برگزاری نهمین دوره‌ی جشنواره سراسری فیلم کوتاه و عکس دانشجویان (امید) نموده است.

هدف از برگزاریِ این جشواره، شناسایی، حمایت، تقدیر و پرورش استعدادهای درخشان حوزه‌ی فیلم و عکس و همچنین ایجاد فضای پر شور و نشاط در بین دانشجویان سراسر کشور با رقابت در یک عرصه‌ی فرهنگی و هنری است. موضوعات ویژه‌ی این دوره از جشنواره «اعتیاد و سوء مصرف مواد مخدر و روان‌گردان‌ها» و «زیست دانشجویی» (شامل زندگی دانشجویی، دانشجو و دانشگاه و دانشجو و جامعه) است.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت دریافت اطلاعات بیشتر به سامانه جشنواره سراسری فیلم و عکس امید مراجعه نمایند. قابل ذکر است آخرین مهلت ارسال آثار، ۱۰ اسفندماه ۱۳۹۸ و زمان برگزاری جشنواره، اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ می‌باشد.

دسته‌بندی: رویدادها
بازدید: 53
Top