مشاوره دانشجویی

ارتقاء سطح علمی و رشد استعدادهای دانشجویان از وظایف و اهداف اصلی هر نظام آموزشی محسوب می گردد. برای تحقق شایسته این وظیفه، شناخت دقیق سوابق تحصیلی، وضعیت آموزشی، فرهنگی و معیشتی دانشجویان امری بدیهی است، زیرا بر اساس این اطلاعات، فرد خبره (مشاور) می تواند در فراز و نشیب های دوران تحصیل، همچون سرپرستی دلسوز و یار و یاوری همراه، به موقع، دستگیریهای مفید و سازنده را به انجام رساند.

 

دفتر مشاوره و ارتقاء تحصیلی

 

دانشگاه تهران با هدف ارتقاء وضعیت تحصیلی دانشجویان و پیشگیری از افت تحصیلی آنان، از مهرماه سال 1389، دفاتر مشاوره و ارتقاء تحصیلی پردیس دانشکده های فنی را راه اندازی کرده است. این دفاتر، با بهره گیری از کارشناسان مجرب و اساتید راهنما اهداف ذیل را مدنظردارد.

  1. نظارت مستمر بر روند تحصیلی با استفاده از پرونده های آموزشی دانشجویان
  2. ایجاد ارتباط صمیمانه برای شناسایی استعدادها و نیازهای تحصیلی، رفاهی و عاطفی دانشجویان
  3. تلاش برای یافتن راه حل های مناسب در چارچوب قوانین و امکانات و پیگیری لازم برای کمک به رشد و شکوفایی استعدادها ، تامین نیازها و رفع موانع
  4. ایجاد بستر مناسب در خصوص تعامل خانواده، دانشجو و دانشگاه را در ابعاد روان شناختی، تحصیلی، رفاهی و…

در این رابطه، کارشناسان دفاتر مشاوره مستقر در پردیس مرکزی، پردیس شماره 2، دانشکده کاسپین و دانشکده فومن آماده دریافت نقطه نظرات و پیشنهادات سازنده شما هستند.

 

جهت ارتباط با مشاور دانشجویی از طریق شماره تماس‌های زیر و یا فرم ارتباط با ما (با موضوع: ارتباط با مشاور دانشجویی) اقدام نمایید.

تلفن های تماس

  • پردیس مرکزی: 02166954049
  • پردیس شماره 2: 02188225372
بازدید: 1692 پیوند کوتاه: https://engstudent.ut.ac.ir/?p=40