بایگانی موضوعی: مراسم و رویدادهای فرهنگی

فراخوان شرکت در جشن دانش‌آموختگی دانشگاه تهران؛ تیرماه ۱۳۹۸

به اطلاع دانش‌آموختگان گرامی دانشگاه تهران در سال تحصیلی ۹۷-۱۳۹۶ می‌رساند طبق اعلام اداره کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، مراسم جشن دانش‌آموختگی در تاریخ چهارشنبه ۱۹ تیرماه سال ۱۳۹۸ برگزار می‌گردد. لذا از واجدین شرایط دعوت می‌گردد جهت مطالعه جزئیات شرکت در این جشن و ثبت نام، به صفحه ثبت نام جشن دانش‌آموختگی در وب‌سایت اداره کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران مراجعه فرمایند.

مراسم جشن دانش‌آموختگی دانشگاه تهران
مراسم جشن دانش‌آموختگی دانشگاه تهران – تیرماه ۱۳۹۸
دسته بندی: جشنواره ها و همایش ها، مراسم و رویدادهای فرهنگی بازدید: 12

مسابقه کتابخوانی مقام لیله القدری حضرت فاطمه (س)

ضمن عرض تسلیت به مناسبت سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) دخت گرامی پیامبر اسلام، حضرت محمد (ص)، به استحضار می‌رساند معاونت دانشجویی و فرهنگی پردیس دانشکده‌های فنی در نظر دارد به مناسبت گرامیداشت ایام فاطمیه، مسابقه کتابخوانی با عنوان مقام لیله القدری حضرت فاطمه (س) بر اساس کتابی به همین نام، نوشته «اصغر طاهرزاده» را همراه با اهداء جوایز ارزنده برگزار نماید.

واجدین شرایط شرکت در مسابقه

 • کلیه‌ی دانشجویان، کارکنان و اساتید هیئت علمی دانشگاه تهران.

زمان‌بندی مسابقه

 • شروع ثبت نام: از تاریخ ۲۳ بهمن‌ماه ۱۳۹۷، از طریق فرم ثبت نام الکترونیکی
 • زمان برگزاری مسابقه کتابخوانی: ۲۸ فروردین‌ماه ۱۳۹۸، ساعت ۱۴:۰۰

جوایز مسابقه

 • نفر اول، مبلغ ۵ میلیون ریال جایزه نقدی
 • نفر دوم، مبلغ ۳ میلیون ریال جایزه نقدی
 • نفرسوم، مبلغ ۲ میلیون ریال جایزه نقدی

از علاقه‌مندان دعوت به عمل می‌آید جهت دریافت کتاب (نسخه الکترونیکی PDF)، مشاهده پوستر و اطلاع از زمان‌بندی مسابقه به ادامه مطلب مراجعه نمایند.

دسته بندی: مراسم و رویدادهای فرهنگی بازدید: 361

نمایشگاه برگزیده‌های نشر دانشگاه تهران در چهل سال اخیر

ضمن پاسداشت ایام فاطمیه و گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی، از دانشگاهیان محترم دعوت به عمل می‌آید از «نمایشگاه برگزیده‌های انتشارات دانشگاه در چهل سال اخیر» که به همت مؤسسه انتشارات دانشگاه تهران و با همکاری کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه و سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی برگزار شده است، بازدید فرمائید.

 • زمان: ۱۶ تا ۳۰ بهمن‌ماه (به غیر از ایام تعطیل رسمی)، از ساعت ۹:۰۰ تا ۱۶:۰۰
 • مکان: خیابان انقلاب اسلامی، خیابان ۱۶ آذر، کتابخانه مرکزی، مرکز اسناد و تأمین منابع علمی دانشگاه تهران
دسته بندی: مراسم و رویدادهای فرهنگی بازدید: 11

ثبت نام مراسم معنوی اعتکاف سال ۱۳۹۸

به اطلاع دانشجویان گرامی می‌رساند مراسم معنوی اعتکاف همچون سال‌های گذشته، در ایام البیض ماه رجب، مصادف با ۲۹ اسفندماه ۱۳۹۷ تا ۲ فروردین‌ماه ۱۳۹۸ در مسجد دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.

از علاقه‌مندان دعوت می‌گردد جهت ثبت نام در این مراسم معنوی از تاریخ ۶ تا ۲۶ بهمن‌ماه سال جاری، از طریق پایگاه اینترنتی مسجد دانشگاه تهران اقدام نمایند.

جهت مشاهده پوستر مراسم به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.

دسته بندی: مراسم و رویدادهای فرهنگی بازدید: 177

نمایشگاه دستاوردهای چهل‌ساله انقلاب اسلامی

به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و دهه مبارکه فجر، موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نمایشگاهی تحت عنوان نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی را از تاریخ ۱۰ لغایت ۲۳ بهمن‌ماه در محل این موزه برگزار می‌نماید، لذا از کلیه علاقه‌مندان جهت بازدید از این نمایشگاه دعوت به عمل می‌آید.

 • زمان: ۱۰ تا ۲۳ بهمن‌ماه، از ساعت ۹:۰۰ تا ۲۱:۰۰
 • مکان: میدان ونک، بزرگراه شهید حقانی، انتهای خیابان سرو، روبروی پارک طالقانی، «موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس»

قابل ذکر است بازدید از نمایشگاه، تالارها و سراسرنمای موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در روزهای فوق، رایگان می‌باشد.

جهت اطلاعات به تارنمای موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس مراجعه فرمایید.

دسته بندی: مراسم و رویدادهای فرهنگی بازدید: 9

دومین دوره جشنواره ملی زن و علم، نکوداشت زنده‌یاد دکتر مریم میرزاخانی

معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با هدف تجلیل و تکریم از تلاش‌های بانوان نخبه و فعال دانشگاهی، دومین جشنواره ملی زن و علم، نکوداشت زنده یاد دکتر مریم میرزاخانی، را در اسفندماه سال جاری و همزمان با ایام هفته بزرگداشت مقام زن برگزار می‌نماید، لذا از کلیه دانشجویان، اعضای هیئت علمی و سایر بانوان فعال در زمینه‌های علمی، فرهنگی و اجتماعی دعوت می‌گردد جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام (تا تاریخ ۸ بهمن ماه) در این جشنواره به صفحه جشنواره ملی زن و علم در وبسایت معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مراجعه نمایند.

دسته بندی: جشنواره ها و همایش ها، مراسم و رویدادهای فرهنگی بازدید: 19

سومین جشنواره ملی کتاب سال فرهنگی دانشجویان

معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران در راستای حمایت از تولیدات فرهنگی دانشجویان و ترغیب به تألیف کتاب در حوزه‌های ادبی، فرهنگی، هنری، اجتماعی و سیاسی «سومین دوره‌ی جشنواره‌ی ملی کتاب سال فرهنگی دانشجویان» را در حوزه‌های زیر برگزار می‌کند:

 • حوزه‌ی دینی، اخلاقی و تربیتی
 • حوزه‌ی هنری و ادبی
 • حوزه‌ی اجتماعی و سیاسی

برای شرکت در این جشنواره و کسب اطلاعات بیشتر به سامانه‌ی جشنواره ملی کتاب سال فرهنگی دانشجویان، مراجعه نمایید.

قابل ذکر است علاقمندان جهت شرکت در جشنواره، پس از ثبت نام در سامانه، می بایست اصل آثار خود را تا پایان بهمن‌ماه ۱۳۹۷ به دبیرخانه‌ی جشنواره به نشانی تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان ۱۶ آذر، پلاک ۱۶، اداره کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران ارسال نمایند.

دسته بندی: جشنواره ها و همایش ها، مراسم و رویدادهای فرهنگی بازدید: 22

جشنواره علمی – دانشجویی روز جهانی علم

جشنواره علمی – دانشجویی روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه با هدف افزایش آگاهی عمومی از نقش علم در خدمت‌رسانی به مردم و تحقق توسعه پایدار و همچنین جلب توجه جامعه به تأثیر علم در زندگی روزمره در تاریخ ۲۷ تا ۲۹ آبان‌ماه سال جاری در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.

این جشنواره، در قالب برپایی نمایشگاه دستاورد‌های علمی انجمن‌های علمی دانشجویی، برگزاری نشست‌های علمی – ترویجی و جشنواره علم در قاب هنر از سوی اداره کل امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران و با همکاری انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه اجرا می‌گردد.

از علاقه‌مندان دعوت می‌شود جهت مشاهده پوستر و دریافت فایل «کلیات طرح روز جهانی علم؛ علم در خدمت صلح و توسعه» به ادامه مطلب مراجعه نموده و جهت کسب اطلاعات بیشتر، شناسه UT_ScienceDay@ را در شبکه های مجازی دنبال کنید.

دسته بندی: مراسم و رویدادهای فرهنگی، انجمن‌ها، تشکل‌ها و کانون‌های دانشجویی بازدید: 42

نمایشگاه کتب دانشگاهی دانشگاه تهران

به اطلاع دانشجویان گرامی می‌رساند نمایشگاه کتب دانشگاهی دانشگاه تهران، از تاریخ ۱۴ لغایت ۲۵ مهرماه در محل کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران برگزار خواهد شد و مؤسسه انتشارات دانشگاه تهران، تمامی کتب منتشره خود را در این نمایشگاه عرضه نموده است.
بدین وسیله از تمامی استادان گرامی، دانشجویان معزز و کارشناسان و کارمندان محترم دانشگاه برای بازدید از غرفه «مؤسسه انتشارات دانشگاه تهران دعوت به‌عمل می‌آید.

مکان: خیابان انقلاب اسلامی، پردیس مرکزی دانشگاه تهران، کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران (طبقه اول)
زمان: ۱۴ تا ۲۵ مهر ۱۳۹۷، از ساعت ۸:۰۰ تا ۱۷:۰۰

دسته بندی: مراسم و رویدادهای فرهنگی بازدید: 30

برگزاری نمایشگاه مهر؛ ویژه نودانشجویان سال تحصیلی ۹۸-۱۳۹۷

قابل توجه دانشجویان ورودی جدید سال تحصیلی ۹۸-۱۳۹۷؛ ضمن عرض تبریک آغاز سال تحصیلی به استحضار می‌رساند شانزدهمین نمایشگاه مهر، ویژه نودانشجویان سال تحصیلی ۹۸-۱۳۹۷، از تاریخ ۹ الی ۲۴ مهرماه در محل باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران برگزار می‌شود. در این نمایشگاه، افزون بر برنامه پایش سلامت جسم و روان، تشکل‌های دانشجویی و معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه نیز معرفی خواهند شد. بدینوسیله از کلیه نودانشجویان جهت بازدید از این نمایشگاه، دعوت به‌عمل می‌آید.

زمان برگزاری: ۹ الی ۲۴ مهرماه، صبح از ساعت ۸ الی ۱۲ و عصر ازساعت ۱۳ الی ۱۶
مکان برگزاری: خیابان انقلاب اسلامی، خیابان ۱۶ آذر، باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران

دسته بندی: مراسم و رویدادهای فرهنگی بازدید: 300
Top