قوانین بازپرداخت بعد از صدور دفترچه اقساط

 • متقاضیان اصل مدارک و دانشنامه تحصیلی در هر زمان، ملزم به بازپرداخت کل بدهی و دریافت تسویه حساب نهایی از صندوق رفاه دانشجویان می باشند.
 • آن دسته از دانش آموختگانی که جهت ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلی بالاتر در هر یک از مراکز آموزش عالی داخل کشور یا خارج از کشور (به عنوان بورسیه) و یا جهت اشتغال به کار، نیاز به دریافت ریز نمرات و یا تأییدیه تحصیلی داشته و همچنین دانش آموختگانی که در خصوص صدور پروانه اشتغال (از سازمان نظام مهندسی، سازمان نظارت بر مواد غذایی و یا کانون وکلای دادگستری) نیاز به دریافت مجوز از صندوق رفاه دانشجویان دارند، می بایست پس از احراز شرایط (بروز رساندن اقساط معوقه و یا تعیین تکلیف بدهی) نسبت به اخذ مجوز، اقدام لازم به عمل آورند.
 • اقساط دفترچه می بایست در زمان تعیین شده (تاریخ سررسید قسط) پرداخت شود و تأخیر در عدم پرداخت بموقع، مشمول ۱۲% جریمه تأخیر شده و این مبلغ به باقیمانده بدهی اضافه می گردد.
  نحوه محاسبه میزان کارمزد تأخیر

  مدت تعویق عبارت است از روزهای سپری شده از زمان مقرر برای پرداخت هر قسط از بدهی، تا زمان محاسبه.
  میزان قسط معوق عبارت است از مبلغ قسط تعیین‌شده به صورت ماهانه.

 • دانش آموختگان دارای دفترچه اقساط، در صورت قبولی در مقطع بالاتر (بدون وقفه بیشتر از ۱ سال مابین دو مقطع تحصیلی) می توانند طی مراجعه به اداره رفاه آخرین مقطع تحصیلی، نسبت به تمدید دفترچه اقساط خود اقدام نموده و پس از مدت زمان ۱۴ روز کاری از تاریخ ارائه مدارک، نسبت به تمدید تاریخ سررسید دفترچه اقساط از طریق پورتال دانشجویی، اطمینان حاصل نمایند.
 • لازم به ذکر است به منظور تمدید دفترچه اقساط، در صورتی که اقساطی از دفترچه قسط قبلی به تعویق افتاده باشد، تا تاریخ درخواست، می بایست تمامی اقساط معوقه و جریمه دیرکرد پرداخت گردد؛ بدیهی است در غیر این صورت، به هیچ وجه امکان تمدید دفترچه وجود نخواهد داشت.
 • عدم پیگیری در خصوص تمدید دفترچه اقساط (شروع سررسید دفترچه اقساط دانشجوی در حال تحصیل در زمان مجاز) و یا نتایج منتج از تمدید دفترچه اقساط (مانند افزایش کارمزد وام شهریه دانشجویان شبانه و نوبت دوم با توجه به تمدید شروع بازپرداخت) به عهده دانش آموخته می باشد.
 • دانش آموختگان مشمول خدمت نظام وظیفه که پس از دریافت دفترچه اقساط در هر زمان و به هر نحوی از خدمت سربازی معاف می گردند، موظفند در اسرع وقت ضمن مراجعه به صندوق رفاه دانشجویان نسبت به تعویض دفترچه با سررسید جدید اقدام نمایند.
 • دانش آموختگانی که از مقطع قبلی خود دفترچه اقساط دریافت نموده اند، به محض دریافت دفترچه جدید در مقطع بالاتر – با توجه به تجمیع کل بدهی مقاطع در دفترچه جدید- دفترچه قدیمی ابطال شده و می بایست از پرداخت آن خودداری نمایند.

توجه: لطفاً در هنگام پرداخت دفترچه اقساط، نسخه دوم رسید قسط پرداخت شده و یا رسید پرداخت درگاه اینترنتی را تا زمان صدور تسویه حساب نهایی از سوی صندوق رفاه دانشجویان نگهداری نمائید.

مشاهده دفترچه اقساط

پورتال دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان

قابل ذکر است شناسه کاربری و کلمه عبور در نخستین ورود به سامانه، شماره ملی – به همراه خط تیره، به صورت *-******-*** می باشد. جهت اطلاعات بیشتر، راهنمای نحوه پرداخت اقساط دفترچه قسط الکترونیکی را مشاهده نمایید.

موارد مرتبط

بازدید: 10830